נדלן להשקעה בברלין - חברת Sweethome

נתחיל מהשורה התחתונה: השקעת נדל”ן בנכס מניב בברלין נמוכה פי 2 ופי 3 מהשקעת נדל”ן בישראל והתשואה גבוהה יותר. גרמניה מהווה את הכלכלה החזקה באירופה ומהווה אבן שואבת למשקיעים מכל העולם. ההון האנושי, התעשיות מהתקדמות ושווקי היצוא מעמידים את גרמניה בכלל ואת ברלין ומינכן בפרט בראש טבלת הערים המועדפות על ידי משקיעים בתחום הנדלן. אז למה אתם מחכים?

האם פספסתם את ההזדמנות שלכם לנכס בברלין? מסתבר שלא

מחירי הנדלן בברלין נמוכים בצורה משמעותית ביחס לישראל, לבירות אירופאיות אחרות וביחס לערים אחרות בגרמניה. כשאנחנו אומרים נמוכים משמעותית אנחנו מדברים על עשרות אחוזים!

אם היינו רוצים לרכוש דירת מגורים בברלין לפני עשור היינו צריכים לשלם סביב 1800 יורו למ”ר. היום נשלם סביב 4000 יורו למ”ר. העליות התלולות במחירים הם תוצאה של שינוי מהותי שעובר על העיר, שינוי הנובע משתי סיבות מרכזיות: עלייה תלולה של מספר התושבים בעיר ומדיניות ממשלתית עירונית המתעלת משאבים אדירים לתשתיות, בניה ופיתוח. על פי הערכות של הרשויות המקומיות, יתקיים צורך בהקמתן של למעלה ממאה אלף יחידות דיור נוספות עד לשנת 2030.

המחויבות של הרשויות בברלין להמשך הפיתוח של העיר נכרת היטב בשטח. ההשקעה בתשתיות ממשיכה להתעצם על מנת להמשיך ולספק שירותים לתושבים ומקביל מתקיימת מדיניות כלכלית נבונה המעודדת השקעה של חברות בינלאומיות בעיר. ברלין נחשבת כמרכז עסקים אירופי מרכזי מזה עשרות שנים ונראה כי מגמה זו ממשיכה להתעצם. הממשלה הגרמנית מעודדת חברות טכנולוגיה מובילות לקבוע את מושבן בברלין באמצעות שורה מרשימה של הטבות במטרופולין התוסס ביבשת.

חוסנה של הכלכלה הגרמנית הפכה אותה לאחד מן היעדים המבוקשים ביבשת עבור חברות המחפשות סביבה המעודדת צמיחה. המעורבות מבית של הרשויות המקומיות מייצרת שוק נדל”ן יציב המניח את הדיירים במרכז ומעניק להם פתרונות דיור ארוכי טווח המייצרים ביטחון גם עבורם וגם עבור בעלי הנכסים.

מבט רחב יותר על שוק הנדל”ן הגרמני חושף כי למרות הפופולריות האדירה של ברלין, מחירי הדירות בה עדיין זולים משמעותית מאלו של מינכן ופרנקפורט. עובדה זו משקפת פוטנציאל שאינו נעלם מעיני המשקיעים הממשיכים לרכוש נכסים בעיר במקביל להגירה החיובית המתקיימת כל הזמן


מקץ 30 שנים מאז נפילת החומה שחילקה את העיר, נראה שברלין הולכת וכובשת מחזק את מקומה כמרכז עירוני מרכזי במרכז ומזרח אירופה.

ההתחזקות במעמדה ובאטרקטיביות שלה לא פוסחת על שוק הנדל”ן שנמצא גם הוא בהמראה.

מספר המשקיעים מישראל הבוחרים לרכוש נכסים בחו”ל נמצא במגמת עלייה מזה שנים. נראה כי היעדר מדיניות ברורה של משרד האוצר בנוגע לאתגרי הבנייה ממשיכה לדחוף משקיעים החוצה ולתור אחר נכסים שיניבו תשואה מעבר לים.

השקעה בחו”ל אינה חדשה עבור ישראלים העוסקים בתחום הנדל”ן. להיטי השקעה כאלו ואחרים, ממזרח אירופה ועד פרברים עירוניים עלומי שם במערב התיכון של אמריקה, צצים מעת לעת עם הבטחה להיות הדבר הבא.

אחד מיעדי ההשקעה המובילים בעשור האחרון היא ברלין, שאינה יורדת מן הכותרות וממשיכה להציג נתוני צמיחה עקביים המדרגים אותה מזה שנים כיעד מוביל להשקעה בכלל ובנדל”ן בפרט.

נדלן בברלין
ביקוש עולה לדיור

הפיכתה של ברלין לבירה האולטימטיבית של אירופה נובעת בין היתר מההשקעות האדירות של ממשלת  גרמניה בפיתוח פרויקטים ציבוריים וביצירת תשתיות. תוכניות הפיתוח של העיר הביאו לכך ששכונות פריפריאליות שנחשבו מתפתחות ולא אטרקטיביות תופסות תאוצה והופכות לאזורי ביקוש נחשקים.

מתעניינים בפרוייקט להשקעה בברלין? השאירו פרטים בטופס
מערכת חקיקה תומכת

רכישת נדלן בברלין היא בטוחה ומעוגנת בחוקים. מערכת החקיקה הגרמנית בטוחה לרוכשים לא רק בשלב הרכישה אלא גם בשלבים של ניהול הנכס וזאת באמצעות חברות ניהול מקצועיות שדואגות לכל מה שצריך בניהול השטחים הציבוריים וגם בניהול הדירות עצמן באם בעל הנכס בוחר בכך. אם בישראל רק בניינים מפאורים יוקרתיים  מנוהלים ע”י חברות ניהול בגרמניה כל בנין מנוהל על ידי חברה ייעודית המחוייבת לחוקי הנדלן המקומיים ומעניקה למשקיעים סביבת השקעה שקטה ובטוחה.

מימון של עד 50%

השקעה בנדלן בגרמניה לא מחייבת אתכם להביא את כל ההון. המשקיע הישראלי יכול לקבל מימון לרכישת נדלן כנגד שיעבוד הנכס. ניתן לקבל מימון של עד 50% ממחיר הנכס לרבות רכישת בניינים והשקעות גדולות..

גם המאקרו עושה טוב לברלין

ההצבעה בעד היפרדותה של אנגליה מן האיחוד האירופי משפיעה בצורה דרמטי של שוק הנדל”ן הלונדוני, המציג ירידות במחירי הנכסים לאור חוסר הוודאות העכשווי.

גם להחלטת בריטניה לצאת מן האיחוד האירופי יש יד בעליית קרנה של ברלין בקרב המשקיעים. התמיכה הבריטית בברקזיט כבר משפיעה על שוק הנדל”ן הלונדוני, אשר הוביל בבטחה את מפת ההשקעות ביבשת. בחודשים שחלפו מאז ההודעה הדרמטית יורדים מחירי הנדל”ן בבירה האנגלית  לראשונה מזה עשרות שנים ועל פי ההערכות של משרד האוצר הבריטי ייתכנו ירידות של שמונה עד עשרה אחוז במחירי הנכסים למגורים.

משקיעי הנדל”ן, שאינם יכולים להבין בשלב זה מתי תיעצר המפולת, פוזלים לעבר חלופות חדשות ביבשת. בנוסף, חברות רבות, בעיקר חברות הייטק וטכנולוגיה, שקבעו את מושבן בלונדון שרויות באי ודאות עקב ההיפרדות הממשמשת ובאה, העלולה להשפיע על קשרי המסחר שלהן ביבשת כמו גם על היבטי מיסוי ועלויות שונות שייתכן וישתנו. הללו אינן יושבות בחיבוק ידיים ורבות מהן תרות אחר משכן חדש לעסקיהן. המוניטין היציב של גרמניה לצד מדיניות חכמה לקליטה וטיפוח של חברות חדשות בא לידי ביטוי גם בברלין. העובדה כי מחירי הנכסים בעיר עדיין נמוכים משמעותית מאלו בערים מרכזיות אחרות באירופה הופכים את המעבר לעיר לנגיש ומזמין.

צעירים רבים מרקע סוציו אקונומי בינוני וגבוה מגיעים באלפיהם לעבוד וללמוד בעיר וממשיכים לייצר דרישה אדירה למגורים. הדחיפה לעסקים המקומיים מורגשת היטב גם היא לאור היקפם של השירותים הנדרשים ואת את התוצאה ניתן לראות היטב בשטח.

המחסור הבולט בדירות למגורים ימשיך לתת את הטון בברלין בשנים הקרובות

ברלין הולכת וכובשת מחדש את מעמדה כעיר המרכזית, המשפיעה על כל מרכז ומזרח אירופה, בזכות מעמדה הטבעי ובזכות ההשקעה המשמעותית של השלטון המרכזי שמטרתה להפוך את העיר למרכז הכלכלי של האזור.

חברות בינלאומיות רבות מקימות ומחזקות את הפעילות בעיר, גם באמצעות הגדלה משמעותית של כח האדם האיכותי בסניפים הברלינאים, מיזמי ההי טק בעיר הולכים ומתחזקים ולצד כל אלה, מתקיימת זירה סטודנטיאלית פעילה, איכותית ותוססת.

כל אלה מייצרים הגירה חיובית לעיר ההולכת ומתחזקת מידי שנה, של צעירים וצעירות איכותיים מכל רחבי העולם, המגיעים לעיר על מנת לבסס ולחזק את מסלול הקריירה שלהם. אותם צעירים דורשים לעצמם פתרונות מגורים בשכירות בשוק שגם היום מאופיין בביקושים גואים, שלא מקבלים מענה בגזרת המלאים.

אודות חברת sweet home החברה הותיקה להשקעות נדלן בגרמניה

אנו מציעים מגוון הזדמנויות למשקיעים בעלי פרופיל השקעה שונים. בין לקוחותינו הן משקיעים פרטיים הרוצים לרכוש את הנכס הראשון שלהם להשקעה, משקיעים חוזרים שקונים מקבצי דירות להשקעה, או בניינים מניבים ברחבי העיר. מעל 600 לקוחות כבר רכשו את הנכס המניב שלהם באמצעותנו. ההתמחויות שלנו ייצוג מגוון משקיעים פרטיים ומוסדיים בשלל אפשרויות ההשקעה בבירת גרמניה
ובמערב גרמניה, איתור בניינים מתאימיםבדיקת נאותות טכנית ומשפטית לבניינים ניהול מו”מ עם בעלי הנכס ולווי תהליך הרכישה בהיבט המשפטי והכלכלי לאורך כל התהליך וארגון חבילות המימון הנדרשות לביצוע ההשקעות

פרוייקטים להשקעה

שכונת Kopenick - פרוייקט קומפס
שכונת Kopenick
שכונת פרידריכסהיין
שכונת וודינג
מתעניינים באחד הפרוייקטים המוצגים? רוצים לשמוע על נכסים נוספים?