השקעות נדל”ן בקפריסין

קפריסין היא יעד קלאסי בעבור משקיעים ישראלים המעוניינים להשקיע בתחום הנדל”ן בחו”ל. הקרבה הגיאוגרפית יחד עם טיסות זולות, הופכת את ניהול הנכס נגיש ונוח. אם גם בעבורכם מחירי הנדל”ן בישראל בלתי אפשריים, המשיכו לקרוא ותקבלו מידע שימושי התחלתי על השקעות נדל”ן מניבות בקפריסין.

שטחה של קפריסין אינו גדול אך למרות זאת, משקיעים מכל רחבי העולם מבצעים בשטחה השקעות נדל”ן. אל שטחה הקטן של קפריסין מגיעים בכל שנה כ-2.5 מיליון תיירים מכל רחבי העולם. ענף התיירות מפותח היטב ומהווה בסיס לכלכלת המדינה. שוק הנדל”ן בקפריסין מגלה יציבות מזה שנים רבות כאשר ישנו ביקוש קבוע לדירות נופש ויחידות נופש להשכרה בערי הגדולות.

שנת 2008 היא השנה בה קפריסין הפכה חברה באופן רשמי באיחוד האירופאי והחליפה את המטבע המקומי לאירו. האירופאים המבוגרים גילו בשנים האחרונות את קפריסין והפכו אותה ליעד מועדף לנופש. אזרחי בריטניה מגלים מעורבות רבה בהשקעות בנדל”ן באי, רוכשים יחידות נופש ושומרים כך על יציבות השוק. פרויקטים חדשים של נדל”ן מוקמים בקפריסין בכל שנה כך שלמרות הביקוש הרב נשמר גם ההיצע.

מצב השוק בקפריסין

יציבות וצמיחה כלכלית מאפיינות את שוק הנדל”ן של קפריסין בשנים האחרונות. אזרחים בריטיים ושאר משקיעים אירופאים ממשיכים להשקיע באי ונותנים לו כך תנופת פיתוח. לאחרונה גילו גם תושבי רוסיה את הפוטנציאל הטמון בקפריסין והחלו רוכשים נכסים. המשקיעים הישראלים פועלים בקפריסין מזה מספר שנים, כאשר בשנתיים האחרונות ישנה עלייה במספר החברות ומספר המשקיעים הקטנים הרוכשים דירות להשקעה בקפריסין.

לאיתור פרוייקט, צרו קשר!

מחיר, תשואה ומיסוי

כדאיות של השקעה בתחום הנדל”ן נבחנת על פי מחירה, התשואות הצפויות ותשלומי המס הנדרשים. כאשר בוחנים השקעות נדל”ן בקפריסין על פי 3 הפרמטרים הללו מגלים תוצאות מעודדות הגורמות למשקיעים למהר לחפש אחר השקעות מתאימות. תשואות של השקעות נדל”ן בקפריסין מגיעות ל-12% תשואה בשנה. לשם השוואה, תשואה ממוצעת של נכסי נדל”ן בישראל היא כ-6%. מבחינת תשואות, הכול מסכימים כי השוק בקפריסין רווחי יותר.

בתחום המיסוי השוק הקפריסאי ידידותי כלפי משקיעים חיצוניים. אין כל חובה להיות תושב המקום על מנת לרכוש נכסי נדל”ן. למרות זאת, רבים מהמשקיעים הישראלים מחליטים על הקמת חברה בקפריסין בכדי להקל על התהליך. המיסוי על הכנסות הון וחברות בקפריסין נמוך משמעותית מהנהוג ברוב המדינות. קפריסין קבעה תקנות מס כה ידידותיות על מנת לעודד הגירה של בעלי הון אל שטחה.

במעמד רכישת הנכס יהיה עליכם לשלם מס בגובה של כחצי אחוז. בעבור הנכס יש לשלם מס שנתי של כחצי אחוז גם כן. מס הרכישה יהיה גם כן נמוך בהשוואה לנהוג למדינת ישראל ורוב המדינות המערביות. גובה מס הרכישה נקבע על פי מחיר הנכס כאשר הוא אינו מגיע ל-10%. ישראל וקפריסין חתומות על אמנה המונעת דרישת תשלום מס כפול כך שהמשקיעים מצליחים לחסוך בצורה משמעותית בתשלומי המס.

באלו ערים כדאי להשקיע?

על מנת לבחור נכון עליכם תחילת להכיר בצורה בסיסית את קפריסין. ישנה חלוקה של קפריסין לחלק צפוני (טורקי) ולחלק דרומי (יווני). בשני האזורים ישנן ערים מומלצות יותר ומומלצות פחות להשקעה. באזור היווני של קפריסין העיר פאפוס מומלצת להשקעה. זוהי עיר עם מעט תושבים אך היא מהווה יעד אטרקטיבי לתיירים המחזקים את הכלכלה המקומית. אותם תיירים יהיו קהל היעד שלכם. הם מעדיפים פעמים רבות לשכור דירות ויחדות נופש על פני בית מלון רועש והמוני.

השקעות נדל”ן בקפריסין מומלצות גם בעיר לימסול אליה מגיעים תיירים בעונת הקיץ ואנשי עסקים בכל חודשי השנה. הנמל הראשי בעיר מבטיח יציבות כלכלית וביקוש כמעט קבוע לדירות ויחידות אירוח. העיר ניקוסיה (עיר הבירה של קפריסין) הפכה בשנים האחרונות גם כן ליעד מבוקש בקרב משקיעים. אל העיר מגיעים תיירים רבים בכל שנה. החופים היפים של ניקוסיה והנמל מבטיחים שהתיירים ימשיכו להגיע.

מדוע כדאי להשקיע בקפריסין?

מחירים זולים בתחום הנדל”ן בקפריסין (בהשוואה למחירים בארץ) מהווים יתרון ברור. ניתן למצוא בקפריסין נכסים מניבים להשקעה בסכום של פחות מחצי מיליון שקלים. לשם השוואה, בישראל תוכלו לרכוש בסכום דומה רק חנייה או משרד קטן. כלכלת קפריסין ידועה כיציבה ונטולת משברים מזה שנים רבות (אחוז נמוך מאוד של אבטלה). המס הנמוך בו מחויבים משקיעים בקפריסין מהווה יתרון משמעותי ביותר. כאשר מוסיפים אל המשוואה את התשואות הגבוהות הצפויות (13%) מגלים באופן חד משמעי שהשקעות נדל”ן בקפריסין הן צעד נכון מבחינה כלכלית. 

אותם משקיעים ישראלים שחוששים לבצע השקעות נדל”ן בחו”ל אינם חוששים כאשר מדובר בקפריסין. 40 דקות טיסה בלבד מפרידות בין ישראל לקפריסין. הקרבה הגיאוגרפית הופכת את ההשקעה אטרקטיבית וכדאית עוד יותר. הנכסים מנוהלים על ידי חברות ניהול מקומיות בקפריסין או באופן עצמאי. ניתן להשכיר דירות ויחידות נופש בחוזים ארוכים או בחוזים קצרים לטובת תיירות. חלק מהמשקיעים שוהים בעצמם באי בחודשי השיא של התיירות לטובת השכרת הנכס לתיירים ומתן שירות.

לאיתור פרוייקט

מחפשים להשקיע בקפריסין וזקוקים לעזרה באיתור מיזם? השאירו פרטים!

השקעות נדל"ן באוקראינה