כל מה שצריך לדעת על השקעות נדלן בחו”ל

בשנים האחרונות השקעות נדל”ן בחו”ל החלו צוברות תאוצה בקרב המשקיעים הישראלים. ההשקעות מתבצעות באופן עצמאי או באמצעות קרן המאתרת בעבור המשקיעים נכס מתאים להשקעה. ישנה אפשרות לבעלות מלאה שלכם על הנכס או לבעלות משותפת יחד עם משקיעים נוספים. הסיבות המביאות את המשקיעים הישראלים להתעניין ולבצע השקעות נדל”ן בחו”ל הן בעיקר סיבות כלכליות. המחירים הגבוהים בשוק הנדל”ן בישראל מונעים ממשקיעים רבים לבצע השקעות. סיבה נוספת להשקעות נדל”ן בחו”ל על פני השקעות בארץ היא השאיפה לגוון ככל האפשר את תיק ההשקעות ולא לרכז את כל הביצים בסל אחד.

השקעות נדל”ן בחו”ל נותנות מענה למשקיעים בעלי הון עצמי שאינו מאפשר רכישת נכס נדל”ן בישראל. כיום, בסכום של כחצי מיליון שקלים לא ניתן לרכוש נכס נדל”ן בישראל, אך בחו”ל במדינות כמו קפריסין או גרמניה ניתן לעשות זאת.

איך מתחילים?

כל השקעת נדל”ן בחו”ל כדאי להתחיל בכמה בדיקות בסיסיות אותן עליכם לבצע על מנת להקטין את הסיכון הכרוך בהשקעה. גם במידה ובחרתם לבצע את ההשקעה באמצעות קרן השקעות מוכרת בעלת מוניטין, בצעו את הבדיקות בעצמכם על מנת להחליט האם ההשקעה אכן תואמת את הצרכים והציפיות שלכם.

השלב הראשון לקראת השקעת נדל”ן בחו”ל זהה לשלב הראשון לקראת השקעת נדל”ן בישראל. עליכם לבחון את האזור ולבצע מחקר שוק. זהו השלב בו אתם אוספים מידע על העיר, השכונה והרחוב. כדאי לבדוק מהו גובה שכר הדירה באזור? כמה דירות מוצעות להשכרה באזור? מה מאפיין את האוכלוסייה? כדאי לבדוק היטב כדאיות של השקעות נדל”ן באזורים בהם מוצעות להשכרה דירות רבות.

השלב השני יהיה בחינת הסוגיות המשפטיות להשקעה במדינת היעד. עליכם להכיר היטב את כל הזכויות והחובות של המשקיעים הזרים במדינה. כמו כן, כדאי לברר האם המדינה אוהדת השקעות של משקיעים זרים או לא. התייעצות עם עורך דין נדל”ן בעל ניסיון מומלצת. היכרות על חוקי המיסוי במדינה חיונית גם כן לבחינת הכדאיות של ההשקעה.

קרנות פרטיות להשקעה בנדל"ן בחו"ל

פועלות בישראל היום כמה קרנות שמציעות למשקיעים ישראלים אופציה של השקעה קלה בנדל”ן בחו”ל. השקעה באמצעות הקרנות הופכת את ההשקעה בחו”ל זמינה. המשקיעים הישראלים רוכשים נכסים בחו”ל ומנהלים אותם ללא כל קושי. נציגי הקרן מנהלים את הנכס, מתמודדים עם קשיי הבירוקרטיה ומעבירים למשקיע את התשואות. בפרויקטים משותפים לכמה משקיעים אחוז הרווח מחושב בהתאם לאחוז ההשקעה בפרויקט בניכוי עמלת הקרן.

השקעות נדל”ן בחו”ל באמצעות קרנות זמינות בסכומים נמוכים של כ-75 אלף שקלים ובסכומים גבוהים יותר. הקרן מלווה כל השקעה בייעוץ של רואי חשבון, עורכי דין בעלי ניסיון בתחום ונציגים מקומיים. בעבור כל השקעה מחויבת הקרן בהצגת פרטים מלאים על הנכס ותחזית התשואות הצפויות. ניתן להשקיע ביותר מפרויקט אחד באמצעות הקרן. משקיעים רבים בוחרים באופן יזום לחלק את ההשקעה שלהם בין כמה פרויקטים.

איך מחושבים הרווחים?

הרווח שלכם כמשקיעים במתכונת של קרן השקעת עולה בהתאם לגובה הסכום אותו תשקיעו. סכום ההשקעה תואם את האחוזים שלכם בבעלות על הנכס ואת האחוזים שלכם ברווחים. מסכום הרווח (ברוטו) מנוכים דמי הניהול של הקרן, הוצאות של הקרן והמס הנדרש.

מסלול יזמות או מסלול השקעה בנכס קיים

המשקיעים בנדל”ן בחו”ל בוחרים בין מסלול יזמות לבין מסלול השקעה בנכס קיים מניב. מסלול יזמות מאפשר השתתפות ישירה בפרויקט יזמות בתחום הנדל”ן. ההשקעה היא במתכונת של כסף אותו מלווים המשקיעים ליזם. היתרון במסלול זה הוא הפוטנציאל לתשואה גבוהה. החיסרון הוא הדרישה להשקעה לטווח ארוך. לרוב, המשקיעים מקבלים את התשואה רק לאחר שנתיים עד שבע שנים.

השקעה בנכס נדל”ן קיים ומניב מאפשרת קבלת תשואות בתוך זמן קצר. המשקיע יוכל לדעת מראש מה יהיה גובה הסכום אותו יקבל. המשקיעים בתחום זה משקיעים בבנייני משרדים, מגורים, בתי אבות ועוד.

נציין כי חלק מקרנות ההשקעות מציעות למשקיעים אפשרות להשקיע בשני המסלולים בעוד אחרות מתמחות רק במסלול אחד.

איך בוחרים את קרן ההשקעות?

על מנת לבחור נכון תרצו תחילה לבדוק את רקורד ההצלחות והרווחים של הקרן. תמיד כדאי להעדיף קרנות שמציגות היסטוריה של הצלחות ורווח גבוה בעבור המשקיעים. השלב הבא יהיה בדיקה של מידת השקיפות מול המשקיעים. חפשו קרנות שמציגות בפני המשקיעים מידע מלא כולל אופן סינון פרויקטים. במקרים בהם פרויקטים מסוימים מלווים על ידי הבנקים תוכלו להיות בטוחים שנציגי הבנק בדקו היטב את נתוני ההשקעה. אלו הם פרויקטים בהם כדאי גם לכם להשקיע.

כמשקיעים יש לכם זכות מלאה לקבל פרטים על אנשי הקשר של הקרן במדינת היעד ועל החברות עמן הקרן משתפת פעולה. כדאי לתת עדיפות לקרנות המשתפות פעולה עם משרדים גדולים במדינות היעד. הצעד הבא יהיה איסוף מידע והמלצות ממשקיעים קיימים של הקרן. רגע לפני סיום נמליץ לכם לברר גם האם הקרן משקיעה בעצמה כספים בפרויקט. כאשר הקרן בעצמה משקיעה את הכספים שלה בפרויקט תוכלו לדעת שמדובר בפרויקט בו היא מאמינה.

צרו קשר לאיתור פרוייקט

052-8601935

שעות פעילות: 10:00 – 19:00

כתובת: תל אביב

 מייל:  info@nadlaninvestment.com