התנהלות פיננסית נכונה וחכמה חיונית בכל גיל. ניהול נכון של הכספים העומדים לרשותכם בגיל הפנסיה יוכל להבטיח לכם הכנסה קבועה ויציבה למשך שנים רבות. בין אם כספי הפנסיה ניתנים לכם במלואם עם ההגעה לגיל הפרישה ובין אם אתם מקבלים רק קצבה חודשית, התנהלות פיננסית נכונה תסייע לכם להפיק יותר מהכסף אותו חסכתם במהלך חייכם.

אלו השקעות מתאימות לפנסיונרים?

כמעט תמיד, ההמלצות שאנו מקבלים להתנהלות פיננסית נכונה מתמקדות רק בצמצום של הוצאות וטיפים שעוזרים לנו במקרה הטוב לחסוך כמה מאות שקלים בחודש. אותן המלצות תוכלנה לשפר במעט את איכות החיים,  אך אין בהן להבטיח הכנסה פסיבית קבועה למשך שנים רבות או רווחה כלכלית. על מנת להפיק יותר מסכומי הכסף אותם חסכתם במהלך כל חייכם עליכם לתכנן נכון את אסטרטגיית ההשקעה שלכם.

השקעה בנדל”ן היא הנפוצה והפופולרית ביותר בקרב פנסיונרים. היציבות בשוק הנדל”ן בישראל הופכת אותו לבחירה שנחשבת בטוחה בעבור פנסיונרים שזקוקים לתשואות קבועות בטווח המידי. נכסי נדל”ן שומרים על ערכם ואף מעלים את ערכם. כאשר בוחנים השקעות בתחום הנדל”ן בהשוואה להשקעות בשוק ההון, מגלים כי שוק הנדל”ן מצליח בשנים האחרונות להניב תשואות גבוהות יותר תוך נטילת סיכונים קטנים יותר. באזורי ביקוש נכסי נדל”ן הצליחו בשנים האחרונות להכפיל את ערכם.

אם נבצע השוואה בין הרווחים שהפיק פנסיונר שרכש דירה להשקעה בעיר מודיעין לפני כ-10 שנים לבין רווחים של פנסיונר שבחר לסגור סכום כסף זהה בפיקדונות, נגלה פער גדול מאוד בתשואות. ריביות נמוכות מאוד בענף הפיקדונות הופכים אותו הרבה פחות רווחי בהשוואה להשקעות בתחום הנדל”ן.

מעוניין במידע לגבי השקעות?

אפיק השקעה סולידי ובטוח

הדרישה העיקרית של רוב הפנסיונרים בבואם לבחור את אסטרטגיית ההשקעות שלהם היא סיכון נמוך. הם מעוניינים באפיקי השקעה סולידיים ובטוחים ובוחרים בהתאם את שוק הנדל”ן. בעזרת השקעת נדל”ן נכונה מצליחים הפנסיונרים ליהנות מהכנסה חודשית קבועה המהווה פנסיה חלופית או הכנסה נוספת. אך רגע לפני שאתם ממהרים להשקיע את כל כספכם בפזיזות כדאי להכיר גם את החסרונות.  

פיזור סיכונים בהשקעות סולידיות

גם במקרים בהם נבחרו השקעות סולידיות ובטוחות בתחום הנדל”ן, ניסיון העבר לימד אותנו שלא כדאי לרכז את כל הביצים באותו הסל. פיזור סיכונים הוא הדרך היחידה בה תוכלו לישון בשקט בידיעה שהאפשרות שתאבדו את כל כספכם קטנה מאוד עד לא קיימת.

סיכונים בהשקעות נדל"ן

השוק אמנם יציב והתשואות גבוהות אך לא ניתן להתעלם גם מהסיכונים בהשקעה בענף. מהלכים של התערבות ממשלתית בשוק הנדל”ן למטרת הורדת שכר הדירה או העלאת המס בעבור דירות להשקעה עלולים לגרוע מערך הנכס ולפגוע בתשואות.  בשלב זה, ירידת מחירים בתחום הנדל”ן בישראל אינה צפויה, אך אין משמעות הדבר שלא תהיה בעתיד ירידת מחירים כללית או נקודתית.

תשואה חודשית מדמי שכירות

כאשר מבססים את כלכלת הבית על תשואה חודשית שמתקבלת מדמי שכירות צריך לקחת בחשבון הוצאות ותחזוקה. קיימים מקרים בהם שוכרים מתגלים כבעייתיים, אינם משלמים את דמי השכירות במועד או גורמים נזקים לנכס. עליכם לשאול את עצמכם האם אתם מסוגלים בהתמודדות עם כאב הראש הכרוך בהשכרת נכס נדל”ן ומסוגלים למצוא מקור מימון אחר בחודשים בהם לא תצליחו למצוא שוכרים. בעבור פנסיונרים שמחפשים אפיק השקעה פסיבי, סולידי וקבוע, רכישת דירות להשכרה אינה תמיד הבחירה הנכונה ביותר.

איך מתמודדים עם המחירים הגבוהים בשוק הנדל"ן?

המחירים בשוק הנדל”ן בישראל גבוהים מאוד ואף ממשיכים לעלות. על מנת לרכוש דירה קטנה במצב רעוע בפריפריה יהיה עליכם להציג הון עצמי של כמיליון שקלים לפחות. פנסיונרים רבים מתקשים למצוא נכסים מתאימים להשקעה, בוחרים נכסים לא נכונים ומוצאים עצמם קונים דירה, לא מצליחים להשכיר אותה ומוכרים לבסוף את הנכס במחיר הפסד.  

מה עושים? קיימות היום מספר אפשרויות פעולה בעבור משקיעים המבקשים לבצע השקעות בסכומים נמוכים בתחום הנדל”ן. פנסיונרים ישראלים בוחרים לבצע השקעות נדל”ן גם בחו”ל. המחירים הנמוכים בחו”ל בהשוואה לשוק הישראלי מעודדים את המשקיעים לרכוש נכסים בקפריסין, ברלין, מרכז אמריקה, קנדה וארצות הברית. את הנכסים מנהלות חברות מקומיות כך שהמשקיעים אינם נדרשים להגיע אל המקום כלל. למעשה, ניתן לרכוש דירה להשכרה בארצות הברית וליהנות מתשואות קבועות במשך מספר שנים מבלי לבקר בנכס אפילו פעם אחת.

אפשרות להשקעה של סכומים קטנים בתחום הנדל”ן (פחות מ-500,000) מבלי לבצע השקעות בחו”ל היא השקעה בנכסים כמו משרדים קטנים, חנויות, חניות ומגרשים. בסכום של כחצי מיליון שקלים ניתן לרכוש היום משרד להשכרה או חנייה באזור תל אביב אותה ניתן יהיה להשכיר בסכום של כ-800 שקלים בחודש.

רכישה משותפת של נכס יחד עם משקיעים נוספים מהווה גם כן פתרון למחירים הגבוהים. קיימות היום חברות שמסייעות לכמה משקיעים לחבור יחד לרכישת נכסים בארץ ובחו”ל. כל משקיע מקבל אחוזים בבעלות על הנכס בהתאם לסכום אותו הוא השקיע. ניהול הנכס מופקד בידי החברה. הנכסים מושכרים והמשקיעים נהנים מתשואות בהתאם.

מחיר למשתכן -יתרונות וחסרונות

מחיר למשתכן -יתרונות וחסרונות

אם אתם מעוניינים ברכישת דירה ראשונה אתם בוודאי מכירים את פרויקט מחיר למשתכן. ממשלת ישראל יזמה את הפרויקט על מנת

כל מה שצריך לדעת על השקעות נדלן בחו”ל

כל מה שצריך לדעת על השקעות נדלן בחו”ל

בשנים האחרונות השקעות נדל”ן בחו”ל החלו צוברות תאוצה בקרב המשקיעים הישראלים. ההשקעות מתבצעות באופן עצמאי או באמצעות קרן המאתרת בעבור

אסטרטגית השקעה בנדלן לפנסיונרים

אסטרטגית השקעה בנדלן לפנסיונרים

התנהלות פיננסית נכונה וחכמה חיונית בכל גיל. ניהול נכון של הכספים העומדים לרשותכם בגיל הפנסיה יוכל להבטיח לכם הכנסה קבועה

גיוון תיק השקעות נדל”ן

גיוון תיק השקעות נדל”ן

משקיע חכם יודע שאסור לשים את כל הביצים באותו הסל. פיזור וגיוון של השקעות בתחום הנדל”ן ובכל תחום אחר חיוני

מציאת השקעות סולידיות

מציאת השקעות סולידיות

אפיקי השקעה סולידיים צועדים לרוב יד ביד יחד עם תשואות נמוכות מאוד. הן מתאימות במקרים בהם המשקיע אינו מעוניין בנטילת

השקעות קטנות בנדל”ן עד 300000 ₪

השקעות קטנות בנדל”ן עד 300000 ₪

אם עומד לרשותכם סכום של 300,000 ₪ הסיכויים שתצליחו לרכוש דירה בישראל נמוכים מאוד. המדריך הבא מסביר כיצד ניתן לבצע

טיפים לרכישת דירה

טיפים לרכישת דירה

רכישת דירה היא ללא כל ספק צעד כלכלי משמעותי. בעבור רבים מדובר בצעד הכלכלי המשמעותי ביותר אותו יבצעו במהלך חייהם,

מדריך הערכת שווי דירה

מדריך הערכת שווי דירה

רגע לפני שאתם קובעים מחיר לדירה שלכם לקראת מכירתה או נותנים הצעת מחיר לקנייה של דירה, כדאי שתדעו איך מתמחרים