נדל”ן להשקעה בספרד

ספרד היא אחת מהמדינות המתויירות בעולם ברצלונה, מדריד וחופי פלמה דה מיורקה מוכרים ואהובים במיוחד על התייר הישראלי. ספרד עצמה נמצאת בתהליך של התאוששות לאחר שחוותה משבר כלכלי ואחוזי האבטלה בה נותרו גבוהים, מצב זה פותח אפשרויות אטרקטיביות להשקעה וחלון הזדמנויות להשקעה משתלמת ומניבה במיוחד. הערים המרכזיות בספרד הן כמובן מדריד וברצלונה ובאופן טבעי התשואה בהן על השקעות גבוהה ובטוחה בהשוואה לערי הפריפריה. המדינה מהווה מוקד משיכה לתיירים בכל חודשי השנה ובמקביל היא הופכת ליעד להשקעה בעל פוטנציאל גבוה.

לצד תשואה גבוהה

מס הרכישה בספרד נע בין 7%-10% על נכס יד שנייה בהתאם לאזור המיועד. מס זה הינו מס העברה כאשר מס על נדל”ן להשקעה בספרד עומד על  10% בממוצע ובמדריד על 7%. על נכסים מושכרים, ישלמו אזרחים אירופאים 19% מס הכנסה ותושבי חוץ מס של 24%. לאחר החובות נגיע לרווחים, בישראל עומדת התשואה הממוצעת על דירות להשקעה על בין 2.5%-5.5% וזאת נוכח העלייה המתמדת במחירים. לעומת זאת נדל”ן להשקעה בספרד יכול להניב בין 8 -12 אחוזי תשואה, ללא ספק ההבדל ברור והמספרים מדברים בעד עצמם.

המשבר אשר פקד את העולם בשנת 2008 הותיר את חותמו על מחירי הנכסים בספרד אשר ירדו בשיעור של 40%-50% בערים הגדולות ובשיעור של 70% בעיירות החוף. בנוסף לכך, יש להוסיף את העובדה שהאירו חווה ירידה והתוצאה שמתקבלת היא כי השקעה בנדל”ן בספרד ממקסמת את ההשקעה.

לאיתור פרוייקט, צרו קשר!

מגמת צמיחה, שימור והתחדשות

על פי קרן המטבעות הבינלאומית, כלכלת ספרד נמצאת בצמיחה ומגמה זו צפויה להימשך. בשנים האחרונות חל גידול של 40% במספר אישורי הבנייה אשר ניתנו בערים הגדולות והעיר ברצלונה צפויה לעבור תהליכים של שיקום, צמיחה, שימור וחידוש. גם במדריד המצב דומה, והעובדה כי מדובר במרכז כלכלי ומסחרי מביא לביקוש רב והתעניינות של משקיעים. על מנת לסבר את האוזן, מחיר ממוצע למטר מרובע במדריד עומד על 500-520 ובברצלונה על 390-410 אירו למטר מרובע. מחירי השכירות בספרד נמצאים במגמת עלייה והתחזיות מצביעות על עלייה של קרוב ל – 20% בשנים הקרובות.

אל תחמיצו את ההזדמנות והשאירו פרטים לקבלת עוד מידע על פרויקטי נדל”ן אטרקטיביים ספרד ובחו”ל בכלל.

לאיתור פרוייקט

מחפשים להשקיע בספרד וזקוקים לעזרה באיתור מיזם? השאירו פרטים!

השקעות נדל"ן באוקראינה